Щодо розгляду земельних питань

Дата: 10.08.2023 15:40

Шановні жителі територіальної громади

У зв’язку з численними спекуляціями, які виникають на тему розгляду земельних питань селищною радою під час дії воєнного стану наголошуємо на тому, що вони розглядаються виключно з урахуванням п.27 Розділу Х Земельного кодексу України.  Зокрема пп.5 п.27 Розділу Х Земельного кодексу України встановлено, що «безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом». Норми безоплатної приватизації визначені ст. 121 Земельного кодексу України. Тому селищна рада в межах норм безоплатної приватизації, на підставі розроблених технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (дозвіл від селищної ради на її розроблення не вимагається), здійсює передачу у власність земельних ділянок «Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» власникам нерухомого майна, розташованого на цих земельних ділянках. Рішень щодо передачі земельних ділянок «Для ведення особистого селянського господарства» (так звані 2 га) у власність або ж щодо надання дозволів, що передує такій передачі, з 24 лютого 2022 року селищною радою не приймалось і не приймається.

Вланикам Сертифікатів на право на земельну частку (пай) або їх спадкоємцям на підставі Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (ці земельні ділянки не підпадають під дію ст.121 та пп.5 п.27 Розділу Х Земельного кодексу України) селищною радою надаються дозволи на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та надаються у власність земельні ділянки «Для ветення товарного сільськогосподарського виробництва» на підставі цих документацій.