4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Дата: 04.06.2023 10:27

4 червня відзначається Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. Цей пам’ятний день запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН на одному зі спеціальних засідань з питань про Палестину у 1982 році.

Постановою Верховної Ради України від 01.06.2021 № 1490-IX 4 червня визначено Днем вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

За дорученням Президента України ВолодимираЗеленського командою Офісу Президента України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національного Інформащйного бюро, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ Украйни, Національної поліції України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було створено єдиний державний портал «Діти війни», де розміщені актуальні дані щодо жертв війни серед дітей.  Інформація, розміщена на порталі – це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які росія вчиняє щодня.

Також в цей день проводиться Всеукраїнська акція "Голоси дітей", започаткована з ініціативи першої леді Олени Зеленської, з метою вшанування пам’яті кожної безневинної дитини, яка загинула внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.