Седнівська громада

Чернігівська область, Чернігівський район

СТАН ДОВКІЛЛЯ ОБЛАСТІ ЗА МОНІТОРИНГОВИМИ ПОКАЗНИКАМИ У ЧЕРВНІ МІСЯЦІ 2023 РОКУ

Дата: 21.07.2023 14:21
Кількість переглядів: 57

Моніторингові дослідження на вміст забруднюючих речовин, проведені у Чернігові в червні, показали, що показники атмосферного повітря знаходилися у межах допустимих норм. Загалом відібрано 624 проби на двох стаціонарних постах.

Традиційно повітря міста було найбільш забруднено діоксидом азоту, середньомісячна концентрація якого перевищувала середньодобову гранично допустиму концентрацію вдвічі. До речі, проти травня цей показник зменшився на 1,3.

Основним забрудником повітря на Чернігівщині залишається автотранспорт, викиди якого містять угарний газ (90 % від загального обсягу по області), окиси азоту, тверді частинки та летючі органічні з’єднання.

Радіаційний фон в області упродовж червня коливався в межах 10-17 мкР/год (при звичайному рівні – 20 мкР/год та нормальному – 30 мкР/год). Мінімальний показник спостерігався на чотирьох постах в  с. Криски, м. Остер, м. Чернігів, м. Сновськ, а максимальний – в м. Прилуки (один день). У середньому по області радіаційний фон становив 13 мкР/год.

Радіологічні дослідження на вміст радіонуклідів в сільськогосподарській і лісогосподарській продукції в Новгород-Сіверському та Чернігівському районах вкотре показують, що перевищень значень допустимих рівнів немає. В червні відібрано й перевірено 112 проб (овочі, молочні продукти, риба свіжа, яйця та інші продукти).

За інформацією Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, стан річок Десна, Білоус, Мена та Остер у червні був задовільний:

– кисневий режим зазначених водних об'єктів становив 2,33-13,10 мгО2/дм3, при цьому низький вміст розчиненого у воді кисню на рівні 2,33-3,00 мгО2/дм3 зареєстровано у річках Білоус в межах м. Чернігів та Мена в м. Мена;

– в р. Білоус в межах міста спостерігався підвищений втричі вміст сполук нітрогену амонійного, але у порівнянні з попереднім місяцем цей показник зменшився;

– в річках Остер та Удай зафіксовано перевищення допустимої норми біохімічного споживання кисню в 1,3 рази;

– у порівнянні з травнем майже вдвічі підвищився вміст фосфору загального у річках Мена та Остер.

Вміст інших забруднювальних речовин, що визначались, не перевищував значення гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення та суттєво не відрізнявся від попереднього місяця.

Комунальними підприємствами області, які надають результати досліджень до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, постійно ведуться гідрохімічні дослідження поверхневих вод в створах річок Десна, Білоус, В’юниця, Удай, Іченька, Остер та Снов вище і нижче скидів з очисних споруд підприємств.

Щомісячно фіксується перевищення вмісту сполук заліза загального і мангану, а також є перевищення за показником БСК5 (біохімічне споживання кисню за 5 діб) та нітритів майже у всіх перевірених річках. Спостерігається перевищення ХСК (хімічне споживання кисню), фосфатів та завислих речовин в контрольних створах р. Іченька. Більшість досліджувальних показників на вміст забруднювальних речовин не перевищують значення гранично допустимих концентрацій.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь